Info icon
W związku z aktualną sytuacją na Ukrainie przewoźnicy mogą mieć problemy z dotarciem na przystanki i odbiorem pasażerów. Informacja na temat przejazdów na Ukrainę. Jednak na obecną chwilę posiadamy informacje, że większość przewoźników kursuje według rozkładów jazdy. Przewoźnicy realizują kursy na zachód Ukrainy, aż do Żytomierza czy Winnicy. Wznowiono kursy, ale z możliwymi opóźnieniami, do Kijowa, Połtawy czy Zaporoża. Kursy do m.in. Charkowa, Melitopola czy Doniecka są wciąż odwoływane.

W razie nagłych zmian przewoźnicy najczęściej kontaktują się z pasażerami telefonicznie lub wiadomością SMS. W przypadku odwołania przejazdu bilety zakupione przez serwis EuroAutokar mogą Państwo zwrócić za pośrednictwem naszego Działu Obsługi Klienta pod numerem tel. 12 345 16 63 lub wysyłając wiadomość na adres e-mail: kontakt@euroautokar.pl Rozmawiamy i odpisujemy w języku polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

Ze względu na uwarunkowania przewoźników przy niektórych zwrotach naliczane jest odstępne zgodnie z regulaminem przewoźnika.
Więcej
Mniej

Autokarem przez Ukrainę – co warto zobaczyć?

Myślisz o wybraniu się na Ukrainę? To bardzo dobra decyzja! Ten sąsiadujący z Polską kraj ma do zaoferowania wiele zarówno dla tych, których interesują miasta i zabytki, jak i dla amatorów dzikiej przyrody i zapierających dech w piersiach widoków. Co zobaczyć na Ukrainie? Sprawdź 10 najciekawszych miejsc, które proponujemy.

Zwiedzanie Ukrainy autokarem

Połączenia autobusowe na Ukrainę

Bilety autokarowe na Ukrainę bez problemu kupisz przez Internet. EuroAutokar oferuje komfortowe busy międzynarodowe również do tego kraju. Sprawdź dostępne opcje i wybierz trasę, która najbardziej będzie Ci odpowiadać. Planując swój wyjazd, weź pod uwagę miejsca najbardziej, naszym zdaniem, godne uwagi.

Kijów

Stolica, a jednocześnie największe miasto Ukrainy. Położone jest nad Dnieprem i liczy prawie 3 miliony mieszkańców. To istny raj dla amatorów zabytków. W Kijowie znajdują się m.in. Cerkiew św. Andrzeja, Sobór Mądrości Bożej, Złota Brama (nazywana również Złotymi Wrotami) i Plac Niepodległości (Majdan). Kijów oferuje też masę atrakcji dla amatorów restauracji i ekskluzywnych zakupów. Bilet na autokar online? Do Kijowa kupisz go bez problemu.

Lwów

Miasto leży na pograniczu wschodniego Roztocza i Wyżyny Podolskiej. Jego historyczne centrum zostało w 1998 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a fragmenty najstarszych budowli, przede wszystkim cerkwi i kościołów, pochodzą z XIII wieku. To właśnie we Lwowie znajduje się ponad 50% zabytków Ukrainy, m.in. Katedra Łacińska, Kamienica Królewska, Kopiec Unii Lubelskiej, Teatr Skarbkowski i Pałac Potockich.

Czernihów

Miasto położone jest w północnej części Ukrainy, nad rzeką Desną. Otoczone zabudowaniami gródki rodowe, które odkryto w rejonie Czernihowa, datowane są na VII wiek. Wśród wartych obejrzenia zabytków Czernihowa wymienić można chociażby Pałac arcybiskupi z XVIII w., Gmach Muzeum Sztuki, Cerkiew św. Paraskiewy i Monaster Zaśnięcia Matki Bożej. Do miasta wybrać można się własnym autem, ale wygodny dojazd oferują również firmy autokarowe.

Odessa

Położona nad Morzem Czarnym Odessa to trzecie pod względem wielkości miasto Ukrainy (ponad milion mieszkańców). W czasach starożytnych istniały tu dwie osady greckie, a od roku 337 tereny Odessy zamieszkiwali Goci. W tym urokliwym mieście znajduje się wiele przepięknych zabytków, m.in. Pałac Woroncowów z lat 1826-1837, Filharmonia Miejska, Dom Mickiewicza, Teatr Opery i Baletu oraz Odeskie katakumby. Miasto ma własny port lotniczy, ale busy międzynarodowe również do niego kursują.

Półwysep Krymski

Półwysep Krymski leży pomiędzy częścią północną Morza Czarnego a częścią zachodnią Morza Azowskiego. Główne miasta to Bałakława, Jałta, Kaffa, Sewastopol, Symferopol, Bakczysaraj, Sudak i Kercz. Atrakcje turystyczne Półwyspu Krymskiego to przede wszystkim plaże na południowym brzegu (nad Morzem Czarnym) i Góry Krymskie. W tych ostatnich znajdziemy zabytki tatarskie (np. Bachczysaraj) i bizantyjskie (np. Chersonez Taurydzki), a także tzw. skalne miasta (np. Bakła i Kaczi-Kalon).

 

Kupując bilet na autokar online na Ukrainę warto odwiedzić również kilka dodatkowych miejsc. Osoby spragnione wspaniałych widoków powinny wybrać się w Pasmo Czarnohory na terenie zachodniej Ukrainy. Amatorów zabytków z pewnością zainteresuje Kamieniec Podolski ze słynną Twierdzą. Połączenia autobusowe dają także możliwość dotarcia nad Morze Azowskie, do Krzemieńca czy do Zamku w Chocimiu. A także do mniej znanych, ale równie ciekawych miejsc, często oddalonych od głównych szlaków turystycznych.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta