Info icon
W związku z aktualną sytuacją na Ukrainie przewoźnicy mogą mieć problemy z dotarciem na przystanki i odbiorem pasażerów. Informacja na temat przejazdów na Ukrainę. Jednak na obecną chwilę posiadamy informacje, że większość przewoźników kursuje według rozkładów jazdy. Przewoźnicy realizują kursy na zachód Ukrainy, aż do Żytomierza czy Winnicy. Wznowiono kursy, ale z możliwymi opóźnieniami, do Kijowa, Połtawy czy Zaporoża. Kursy do m.in. Charkowa, Melitopola czy Doniecka są wciąż odwoływane.

W razie nagłych zmian przewoźnicy najczęściej kontaktują się z pasażerami telefonicznie lub wiadomością SMS. W przypadku odwołania przejazdu bilety zakupione przez serwis EuroAutokar mogą Państwo zwrócić za pośrednictwem naszego Działu Obsługi Klienta pod numerem tel. 12 345 16 63 lub wysyłając wiadomość na adres e-mail: kontakt@euroautokar.pl Rozmawiamy i odpisujemy w języku polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

Ze względu na uwarunkowania przewoźników przy niektórych zwrotach naliczane jest odstępne zgodnie z regulaminem przewoźnika.
Więcej
Mniej

Do Chorwacji autokarem. Jak zaplanować podróż i co zabrać?

Wakacje w Chorwacji to wspaniała przygoda. To, co przyciąga do niej turystów z Polski to zdecydowanie łatwy dojazd, dobre ceny i oczywiście przepiękne krajobrazy. Co ważne, do Chorwacji dotrzesz praktycznie dowolnym środkiem transportu, w tym także autokarem. Jak przed każdą podróżą, planując wakacje w Chorwacji warto przygotować się na różne okoliczności.

Autokarem do Chorwacji

Chorwacja rokrocznie gości mnóstwo turystów z całej Europy. Za jej popularnością stoją bez wątpienia przepiękne widoki, mnóstwo ciekawych punktów turystycznych i niewygórowane ceny. Polacy uwielbiają Chorwację również dlatego, że nie trzeba do niej długo podróżować. Jak przygotować się do wymarzonych wakacji w tym wyjątkowym kraju?

Autokar do Chorwacji – tanio i bezpiecznie

Odległość od Polskiej granicy do Zagrzebia to zaledwie 680 km. Z tego względu, wiele osób planujących wczasy w Chorwacji porzuca myśl o przelocie samolotem; dużą popularnością cieszą się za to przejazdy indywidualne, ale także przewozy międzynarodowe autokarem. Kupując bilet w EuroAutokar dotrzesz do różnych miast Chorwacji bezpiecznie i w atrakcyjnej cenie.

Co zabrać do Chorwacji?

Chorwacja jest członkiem Unii Europejskiej, dlatego nie musisz podróżować do niej z paszportem. Do autokaru koniecznie zabierz natomiast dowód osobisty. Przed wyjazdem warto wyrobić sobie również darmową kartę EKUZ, która w razie nagłej potrzeby ułatwi Ci korzystanie z zagranicznej opieki medycznej. Pamiętaj również o odpowiednio wczesnej wymianie złotówek na chorwackie kuny.

Gdy już kupisz bilet autokarowy do Chorwacji, czas zaplanować swój urlopowy bagaż. To, co się w nim znajdzie jest tak naprawdę uzależnione od rejonu kraju, który chcesz odwiedzić. Przykładowo, organizując wakacje w stolicy – Zagrzebiu, w praktyce powinieneś spakować się tak, jak na każdą inną wycieczkę do dużego miasta. Na urlop w nadmorskich miejscowościach, takich jak Split czy Zadar, warto zabrać ze sobą kostiumy kąpielowe i akcesoria plażowe.

W każdym z zakątków Chorwacji nie brakuje wyjątkowych miejsc, które powinien zobaczyć każdy turysta. Planując wczasy zaopatrz się więc w dobry przewodnik, dzięki któremu nie umknie Ci żadna z popularnych atrakcji.

Chorwacja autokarem. Co zabrać w podróż?

Średni czas przejazdu z Warszawy do Zagrzebia to 11 godzin, dlatego planując wczasy w Chorwacji warto być przygotowanym na nieco dłuższy pobyt w autokarze. Przewóz międzynarodowy minie szybciej i milej, jeśli zaopatrzysz się w przekąski, odtwarzacz muzyki i dobrą lekturę. Aby autokarem podróżowało się odrobinę wygodniej, zabierz ze sobą poduszkę podróżną oraz kocyk. Gwarantujemy, że po takim przygotowaniu podróż do Chorwacji minie Ci w przyjemnej atmosferze.

Chorwacja – wczasy godne zapamiętania

Jeśli szukasz miejsca na niedrogie wakacje zagraniczne, Chorwacja będzie znakomitym wyborem. Nie musisz decydować się na wakacje z biurem podróży – wczasy w Chorwacji zaplanujesz na własną rękę. Wystarczy kupić bilet autokarowy. Skorzystaj z wygodnych przewozów międzynarodowych i zafunduj sobie wakacje, które zapamiętasz na długo!

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta