Do Chorwacji autokarem. Jak zaplanować podróż i co zabrać?

Wakacje w Chorwacji to wspaniała przygoda. To, co przyciąga do niej turystów z Polski to zdecydowanie łatwy dojazd, dobre ceny i oczywiście przepiękne krajobrazy. Co ważne, do Chorwacji dotrzesz praktycznie dowolnym środkiem transportu, w tym także autokarem. Jak przed każdą podróżą, planując wakacje w Chorwacji warto przygotować się na różne okoliczności.

Autokarem do Chorwacji

Chorwacja rokrocznie gości mnóstwo turystów z całej Europy. Za jej popularnością stoją bez wątpienia przepiękne widoki, mnóstwo ciekawych punktów turystycznych i niewygórowane ceny. Polacy uwielbiają Chorwację również dlatego, że nie trzeba do niej długo podróżować. Jak przygotować się do wymarzonych wakacji w tym wyjątkowym kraju?

Autokar do Chorwacji – tanio i bezpiecznie

Odległość od Polskiej granicy do Zagrzebia to zaledwie 680 km. Z tego względu, wiele osób planujących wczasy w Chorwacji porzuca myśl o przelocie samolotem; dużą popularnością cieszą się za to przejazdy indywidualne, ale także przewozy międzynarodowe autokarem. Kupując bilet w EuroAutokar dotrzesz do różnych miast Chorwacji bezpiecznie i w atrakcyjnej cenie.

Co zabrać do Chorwacji?

Chorwacja jest członkiem Unii Europejskiej, dlatego nie musisz podróżować do niej z paszportem. Do autokaru koniecznie zabierz natomiast dowód osobisty. Przed wyjazdem warto wyrobić sobie również darmową kartę EKUZ, która w razie nagłej potrzeby ułatwi Ci korzystanie z zagranicznej opieki medycznej. Pamiętaj również o odpowiednio wczesnej wymianie złotówek na chorwackie kuny.

Gdy już kupisz bilet autokarowy do Chorwacji, czas zaplanować swój urlopowy bagaż. To, co się w nim znajdzie jest tak naprawdę uzależnione od rejonu kraju, który chcesz odwiedzić. Przykładowo, organizując wakacje w stolicy – Zagrzebiu, w praktyce powinieneś spakować się tak, jak na każdą inną wycieczkę do dużego miasta. Na urlop w nadmorskich miejscowościach, takich jak Split czy Zadar, warto zabrać ze sobą kostiumy kąpielowe i akcesoria plażowe.

W każdym z zakątków Chorwacji nie brakuje wyjątkowych miejsc, które powinien zobaczyć każdy turysta. Planując wczasy zaopatrz się więc w dobry przewodnik, dzięki któremu nie umknie Ci żadna z popularnych atrakcji.

Chorwacja autokarem. Co zabrać w podróż?

Średni czas przejazdu z Warszawy do Zagrzebia to 11 godzin, dlatego planując wczasy w Chorwacji warto być przygotowanym na nieco dłuższy pobyt w autokarze. Przewóz międzynarodowy minie szybciej i milej, jeśli zaopatrzysz się w przekąski, odtwarzacz muzyki i dobrą lekturę. Aby autokarem podróżowało się odrobinę wygodniej, zabierz ze sobą poduszkę podróżną oraz kocyk. Gwarantujemy, że po takim przygotowaniu podróż do Chorwacji minie Ci w przyjemnej atmosferze.

Chorwacja – wczasy godne zapamiętania

Jeśli szukasz miejsca na niedrogie wakacje zagraniczne, Chorwacja będzie znakomitym wyborem. Nie musisz decydować się na wakacje z biurem podróży – wczasy w Chorwacji zaplanujesz na własną rękę. Wystarczy kupić bilet autokarowy. Skorzystaj z wygodnych przewozów międzynarodowych i zafunduj sobie wakacje, które zapamiętasz na długo!

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta