Info icon
W związku z aktualną sytuacją na Ukrainie przewoźnicy mogą mieć problemy z dotarciem na przystanki i odbiorem pasażerów. Informacja na temat przejazdów na Ukrainę. Jednak na obecną chwilę posiadamy informacje, że większość przewoźników kursuje według rozkładów jazdy. Przewoźnicy realizują kursy na zachód Ukrainy, aż do Żytomierza czy Winnicy. Wznowiono kursy, ale z możliwymi opóźnieniami, do Kijowa, Połtawy czy Zaporoża. Kursy do m.in. Charkowa, Melitopola czy Doniecka są wciąż odwoływane.

W razie nagłych zmian przewoźnicy najczęściej kontaktują się z pasażerami telefonicznie lub wiadomością SMS. W przypadku odwołania przejazdu bilety zakupione przez serwis EuroAutokar mogą Państwo zwrócić za pośrednictwem naszego Działu Obsługi Klienta pod numerem tel. 12 345 16 63 lub wysyłając wiadomość na adres e-mail: kontakt@euroautokar.pl Rozmawiamy i odpisujemy w języku polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

Ze względu na uwarunkowania przewoźników przy niektórych zwrotach naliczane jest odstępne zgodnie z regulaminem przewoźnika.
Więcej
Mniej

Jak zarezerwować bilet na autokar przez Internet?

Choć bilety autokarowe, zarówno do innych miast Polski, jak i za granicę, zarezerwować można przez telefon lub nabyć bezpośrednio u kierowcy pojazdu, coraz popularniejszą metodą staje się zakup biletu na autokar przez Internet. Nic dziwnego, bo to wyjątkowo proste i bardzo wygodne rozwiązanie. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Ci, jak zrobić to krok po kroku.

Jak kupić biet autokarowy przez Internet

Bilety na autokar online – maksymalnie uproszczona procedura

Zastanawiasz się, jak kupić bilet na autokar i podejrzewasz, że wcale nie jest to zadanie łatwe? Bez obaw – firmy oferujące przewozy krajowe i zagraniczne zadbały o to, by zakup biletu na autokar przez Internet był przysłowiową bułką z masłem. I to nawet dla tych osób, które na co dzień nie mają do czynienia z komputerem. Cała procedura została maksymalnie uproszczona, a wszystkie kolejne kroki są na witrynie bardzo intuicyjne – z pewnością nie będziesz miał żadnych problemów, by zarezerwować bilet na autokar online. Poniżej wyjaśniamy, jak to wygląda w praktyce.

Jak kupić bilet na autokar w EuroAutokar?

Kupując bilety na autokar online w serwisie EuroAutokar, w pierwszej kolejności wybrać powinieneś miejsce swojego odjazdu oraz miejsce docelowe (np. Warszawa-Kraków, Wrocław-Berlin, Praga-Wiedeń). Zostaniesz również poproszony o podanie daty wyjazdu (a także daty powrotu, jeśli chcesz kupić bilet w obie strony). Kolejnym krokiem będzie ustalenie liczby osób, dla których kupujesz bilety na autokar online. Pamiętaj, że dzieci do lat 14 często liczyć mogą na zniżkę. Niektórzy przewoźnicy dają również możliwość zabrania ze sobą roweru (za dodatkową opłatą).

Bilety na autokar – najkorzystniejsze opcje

Po podaniu wszystkich powyższych danych serwis wyszuka dla Ciebie najbardziej korzystne połączenia autokarowe i poinformuje Cię o cenie każdego z nich oraz o przewoźnikach, którzy je realizują . Zarezerwuj połączenie, które odpowiada Ci najbardziej (pamiętaj, że czas rezerwacji biletu online jest ograniczony do 30 minut).

Zakup biletu online – dodatkowe informacje

Jeśli zdecydowałeś się na podróż za granicę, w kolejnym kroku poproszony zostaniesz o podanie swojego imienia i nazwiska. Będziesz miał również możliwość rezerwacji miejsc. Możesz także wykupić bagaż dodatkowy o wadze do 20 kg (bagaż podręczny i jeden bagaż rejestrowany są już w cenie biletu). W tym kroku musisz dodatkowo podać swój adres e-mail oraz (opcjonalnie) numer telefonu. Zwróć uwagę szczególną na poprawność wpisywanych danych, jako że bilety na autokar online wysłane zostaną do Ciebie przy użyciu poczty elektronicznej.

Realizacja płatności za bilety na autokar online

Po uzupełnieniu wszystkich wyżej wymienionych pól oraz po upewnieniu się co do poprawności danych możesz przejść do płatności. Serwis EuroAutokar daje Ci do wyboru kilka metod jej realizacji. Po opłaceniu zamówienia bilety na autokar online wysłane zostaną, jak już wspominaliśmy, na Twoją skrzynkę e-mail. Teraz wystarczy je wydrukować i pokazać kierowcy w dniu wyjazdu. Prawda, że proste?

Życzymy szerokiej drogi i mnóstwa wrażeń z podróży!

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta