Info icon
W związku z aktualną sytuacją na Ukrainie przewoźnicy mogą mieć problemy z dotarciem na przystanki i odbiorem pasażerów. Informacja na temat przejazdów na Ukrainę. Jednak na obecną chwilę posiadamy informacje, że większość przewoźników kursuje według rozkładów jazdy. Przewoźnicy realizują kursy na zachód Ukrainy, aż do Żytomierza czy Winnicy. Wznowiono kursy, ale z możliwymi opóźnieniami, do Kijowa, Połtawy czy Zaporoża. Kursy do m.in. Charkowa, Melitopola czy Doniecka są wciąż odwoływane.

W razie nagłych zmian przewoźnicy najczęściej kontaktują się z pasażerami telefonicznie lub wiadomością SMS. W przypadku odwołania przejazdu bilety zakupione przez serwis EuroAutokar mogą Państwo zwrócić za pośrednictwem naszego Działu Obsługi Klienta pod numerem tel. 12 345 16 63 lub wysyłając wiadomość na adres e-mail: kontakt@euroautokar.pl Rozmawiamy i odpisujemy w języku polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

Ze względu na uwarunkowania przewoźników przy niektórych zwrotach naliczane jest odstępne zgodnie z regulaminem przewoźnika.
Więcej
Mniej

Podróż autokarem z dzieckiem – o czym warto pamiętać?

Jeśli w najbliższym wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Podróż autobusem z dzieckiem

Bilet dla dziecka na autokar – zakup online i zniżki

Zacznijmy od sprawy najważniejszej, a więc zakupu biletu. Choć możesz zrobić to u kierowcy, bezpośrednio przed podróżą, nie zalecamy tego sposobu. Powód jest prozaiczny – może się okazać, że w pojeździe zwyczajnie brakuje miejsc. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie bilet autokarowy dla dziecka kupiony online. W serwisie EuroAutokar zrobisz to bardzo szybko, znajdując przy okazji najkorzystniejszą opcję przejazdu do miejsca docelowego. Co więcej, już na etapie zamawiania dowiesz się, jaka ulga na bilet dla dziecka na autokar będzie Ci przysługiwała.

Podróż z dzieckiem – porady

Wbrew pozorom jazda autokarem z dzieckiem to nic skomplikowanego, jednak pod warunkiem, że będziesz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Ułatwią Ci to stworzone przez nas na podróż z dzieckiem porady, które zamieszczamy poniżej.

Zawartość bagażu podręcznego

Jeśli podróżujesz z niemowlakiem, z pewnością nie zapomnisz o zapasie pieluch i mleka, warto jednak wrzucić do bagażu podręcznego także nawilżane chusteczki, środki na odparzenia oraz smoczek. Jeśli Twoje dziecko jest starsze, pamiętaj, by w podróż zabrać jego ulubione zabawki (np. maskotkę albo układankę). Urządzeniem, które zajmie starsze dziecko na wiele godzin będą też oczywiście tablet lub gra (np. warcaby magnetyczne czy Kostka Rubika). W bagażu podręcznym musi znaleźć się również odpowiedni zapas jedzenia i napojów.

Choroba lokomocyjna

Choć leki i torebki foliowe dla dziecka, które cierpi na chorobę lokomocyjną, również powinny znaleźć się w bagażu podręcznym, celowo piszemy o tym w osobnym punkcie, jako że jest to kwestia wyjątkowo istotna. Jeśli dziecko jest starsze, prawdopodobnie wiesz już, jakie sytuacje sprzyjają nasileniu objawów, a jakie je łagodzą. Postaraj się zastosować tę wiedzę w praktyce podczas podróży autokarem z dzieckiem, chociażby decydując, które z miejsc powinno ono zająć.

Miejsce na wózek dla dziecka

Jeśli w podróż zabierasz wózek, koniecznie zapytaj przewoźnika, czy po złożeniu będziesz mógł umieścić go w luku bagażowym. Zwykle nie jest to żaden problem, ale warto się upewnić, by uniknąć niepotrzebnego stresu.

Czy dziecko w autokarze musi mieć fotelik?

Zmieniona Ustawa Prawo o ruchu drogowym, która weszła w życie 15.05.2015, zniosła obowiązek sadzania w fotelikach dzieci do dwunastego roku życia, które podróżują autokarem. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że foteliki to dla maluchów dodatkowe zabezpieczenie i naprawdę warto je stosować. Jeśli Twoje dziecko jest już zbyt duże na fotelik, pamiętaj, by miało podczas podróży zapięte pasy bezpieczeństwa.

Wybór miejsca dla dziecka w autokarze

Choć często mówi się, że dziecko powinno w autokarze siedzieć przy oknie, bo wówczas nie będzie się nudzić, obserwując widoki za oknem, nie zawsze tak jest. Część maluchów zdecydowanie woli miejsce przy przejściu i warto się na to zgodzić. Tym bardziej, że podczas podróży bez problemu można się z dzieckiem miejscami zamienić.

Mamy nadzieję, że nasze rady okażą się dla Ciebie pomocne i podróż z dzieckiem będzie wspaniałą przygodą dla Was wszystkich!

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta