Zwiedzaj Polskę autokarem – 10 najciekawszych miejsc

W ostatnich latach coraz więcej Polaków decyduje się na spędzanie wakacji w kraju. Choć zagraniczne wycieczki nadal przyciągają wielu chętnych, ojczyste atrakcje wyraźnie wracają do łask. Podróżowanie po Polsce jest prostsze niż kiedyś, ze względu na powszechne przewozy autokarowe. Które z miejsc warto zobaczyć? Mamy dla Ciebie aż 10 propozycji!

Zobacz-10-miast-autokarem

1. Lublin – atrakcje

Stolica województwa lubelskiego to częsty cel przewozów autokarowych. Lublin, jako miasto z ponad 700-letnią tradycją, oferuje turystom wiele zapierających dech w piersiach atrakcji. Istnieje kilka obowiązkowych punktów dla osób, które odwiedzają Lublin – Zamek Lubelski, Brama Krakowska, Wieża Trynitarska czy Plac Litewski.

2. Bydgoszcz – atrakcje

Autokarem dostaniesz się również do Bydgoszczy – niepozornego miasteczka, które skrywa w sobie wiele magii. Turystów z pewnością zaciekawi Wyspa Młyńska – najbardziej zielony punkt w centrum. Wśród miejsc, których na próżno szukać gdziekolwiek indziej, znajduje się także Muzeum Mydła i Brudu.

3. Poznań – atrakcje

Łatwo wytypować jeden symbol, z którego słynie Poznań – koziołki na wieży ratusza. Na osoby, które zdecydują się kupić bilet autobusowy do Poznania czeka również Jezioro Maltańskie, idealne do letniego wypoczynku.

4. Gdynia – atrakcje

Podróżując autokarem w nadmorskie okolice, koniecznie odwiedź Gdynię – promenada, Klif Orłowski oraz gdyński port powinny znaleźć się na liście celów każdego turysty.

5. Kazimierz Dolny – atrakcje

Mała miejscowość w powiecie lubelskim zachwyci miłośników historii. Ruiny zamku w Kazimierzu Dolnym oraz Góra Trzech Krzyży, upamiętniająca ofiary epidemii cholery, to jedne z najciekawszych atrakcji miasteczka. Kochasz zabytki? Kup bilet autokarowy i zaplanuj wycieczkę!

6. Hel – atrakcje

Półwysep Helski to miejsce wyjątkowe ze względu na unikatową przyrodę. Na wycieczkę busem na Hel powinni zdecydować się ci, którzy chcą wypocząć na łonie natury. Znajdziesz tu również kompleks wojskowych fortyfikacji, zbudowanych w czasach II wojny światowej.

7. Sandomierz

Dzięki serialowi „Ojciec Mateusz” to nieduże miasto zyskało na popularności – wiele osób decyduje się na przewozy autokarowe do Sandomierza. Na ciekawych turystów oczekuje m. in. szereg unikalnych, sakralnych zabytków.

8. Częstochowa

Tego miasta nikomu przedstawiać nie trzeba – masowe przewozy krajowe do Częstochowy odbywają się każdego dnia. Miasto warto odwiedzić przede wszystkim ze względu na zabytkowy klasztor na Jasnej Górze.

9. Suwałki

Co warto zobaczyć w Suwałkach? Wybierając się autokarem właśnie do tego miasta koniecznie zobacz Zalew Arkadia oraz Muzeum Historii i Tradycji Żołnierzy Suwalszczyzny!

10. Gorzów Wielkopolski

Bilet autobusowy do Gorzowa warto kupić choćby ze względu na mnóstwo starych kościołów i zdumiewającą zabudowę starego miasta. Zachowano tu również fragmenty średniowiecznych murów obronnych.

To tylko niektóre z polskich miast wartych zobaczenia. Kupując tanie bilety w serwisie EuroAutokar, łatwo zaplanujesz objazdową wycieczkę po kraju i przekonasz się, jak wiele piękna drzemie w polskich miejscowościach!

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta